Skill matrix

Matryca umiejętności: skill matrix

Oddajemy do dyspozycji naszych klientów moduł obejmujący macierz kompetencji, z którym zarządzanie nimi jest wygodne i skuteczne. Za jego pomocą stworzysz czytelną, interaktywną matrycę umiejętności pracowników zwaną skill matrix, która stanie się Twoim podstawowym narzędziem w ocenie, analizie i ewaluacji kwalifikacji poszczególnych członków zespołu. Przejrzystość, elastyczność i precyzja tego rozwiązania sprawiają, że z powodzeniem wspomaga działalność każdej firmy, dla której rozwój jest ważnym aspektem.

Efektywne zarządzanie umiejętnościami pracowników z matrycą skill matrix

Dostępna w module matryca umiejętności pracowników skill matrix ma formę interaktywnego zestawienia, w którym możesz przyporządkowywać wybranym osobom różne kompetencje (np. w zależności od stanowiska). Wyłącznie od Ciebie zależy ich zakres – sam ustalasz, z jakich elementów macierz będzie się składać.

Oprogramowanie zostało wyposażone w szybką i precyzyjnie działającą wyszukiwarkę pozwalającą na znalezienie pracowników posiadających wskazane umiejętności.   Dzięki niej w jednej chwili możesz stwierdzić, ile osób i kto konkretnie dysponuje potrzebnymi kompetencjami. To szczególnie ważne w dużych zespołach i firmach, w których posiadane kwalifikacje mają bezpośredni wpływ na ciągłość działania – np. na linii produkcyjnej. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na wdrożenie modułu obejmującego matrycę skill matrix?

 

Twórz zespoły o odpowiednich umiejętnościach

Polecamy nasze oprogramowanie również dlatego, że poza indywidualnym zarządzaniem kwalifikacjami wybranych osób za jego pomocą możliwe jest znajdowanie i zbiorcze ocenianie w tym zakresie całych grup. Ten mechanizm jest przydatny podczas tworzenia zespołów, w których wymagane są ściśle określone umiejętności pracowników. Dzięki matrycy skill matrix błyskawicznie można się zorientować, czy dane grono zatrudnionych dysponuje wszystkimi niezbędnymi  twardymi kompetencjami pozwalającymi na profesjonalne i efektywne wykonanie zleconych zadań.

Inną sytuacją, w której macierz bywa szczególnie przydatna, jest nieobecność pracowników, np. z powodu choroby, lub planowanych urlopów. Posługując się matrycą umiejętności skill matrix, można w jednej chwili wskazać osoby z firmy, które dysponują podobnymi kompetencjami i będą w stanie zastąpić innych członków zespołu.

Do czego można wykorzystać moduł skill matrix?

Dzięki temu narzędziu oszczędzasz czas i podejmujesz trafne decyzje dotyczące szeroko pojętego zachowania ciągłości działania zespołów. Główne zastosowania modułu to:

  • przechowywanie informacji o poziomie umiejętności pracowników
  • wyszukiwanie osób dysponujących określonymi kompetencjami
  • analiza umiejętności zarówno pojedynczych członków, jak i całych zespołów
  • identyfikowanie luk kompetencyjnych, które wymagają poprawy.

Dostępna w  module interaktywna klasyfikacja dobrze wspomaga rozwój mocnych stron i ułatwia znajdowanie kompetencji wymagających poprawy. Za pomocą matrycy skill matrix możesz wskazać wybranym pracownikom, na które umiejętności powinni zwracać szczególną uwagę, a także wybrać osoby nadające się do wdrażania i uczenia nowych ludzi zatrudnianych w przedsiębiorstwie.

Interaktywna matryca umiejętności skill matrix do Twojej dyspozycji

Zastosowanie naszej platformy  ułatwi Ci obiektywne zarządzanie kwalifikacjami osób w poszczególnych zespołach. Będziesz mógł przydzielać im zadania zgodnie z ich twardymi kompetencjami, co przełoży się na wyższą efektywność pracy.  Matryca pracowników skill matrix to skuteczne i praktyczne, a zarazem proste w obsłudze narzędzie wspomagające zarządzanie, planowanie i nadzór nad umiejętnościami w firmie. Zamów moduł już dziś!

Skontaktuj się z nami