Offboarding

Offboarding HR

Rozstanie z pracownikiem to czas, w którym należy podjąć się wielu niezbędnych czynności organizacyjnych. Rozmowa offboardingowa dotycząca powodów odejścia, zdanie dotychczas używanego sprzętu czy przekazanie zadań innemu pracownikowi to jedne z wielu spraw, które trzeba domknąć przed rozwiązaniem współpracy. Jak zorganizować ten czas i sprawić, aby rozstanie przebiegało płynnie i bez żadnych niepożądanych skutków?  Z oferowanym przez nas programem do offboardingu HR jest to znacznie łatwiejsze!

Uporządkowany offboarding – sposób na profesjonalne rozstanie z pracownikiem

Odejście pracownika z organizacji można postrzegać jako potencjalny problem czy sytuację generującą silne emocje, lub przeciwnie – jako naturalny, standardowy proces, który przebiega wedle określonych założeń. Jak wiesz, to drugie podejście jest znacznie korzystniejsze dla obu stron, jednak wymaga umiejętnego zaprojektowania wszystkich procedur, a następnie zarządzania nimi. Nasz program sprawia, że offboarding HR znajduje się pod Twoją kontrolą!

Uporządkowanie procesu odejścia pracownika z firmy pozwala uniknąć potencjalnych problemów. W ten sposób zyskujesz gwarancję, że wszystkie wskazane przez Ciebie etapy zostały zrealizowane i wiesz, że cały proces przebiegł efektywnie. Oszczędzasz czas na ewentualnych błędach w rozliczeniach z odchodzącym członkiem Twojego zespołu, bo masz pewność, że wszelkie formalności zostały dopięte. Program offboarding HR pozwala Ci płynnie i bez żadnych niespodzianek przejść przez rozstanie z pracownikiem.

Offboarding krok po kroku

Jednym z podstawowych elementów naszego modułu jest e-obiegówka, która służy do obsługi kwestii formalnych związanych z odejściem danej osoby z Twojej organizacji. Na jej podstawie dowiadujesz się, czy kończący współpracę członek zespołu zdał przekazane mu wcześniej urządzenia, sprzęty i czy został pozbawiony dostępu do jej wewnętrznych zasobów, np. kont e-mail czy systemów informatycznych. Inną przydatną funkcjonalnością programu do offboardingu HR jest ankieta exit interview.

Podczas gdy e-obiegówka obejmuje aspekty organizacyjne, sekcja exit interview skupia się na odczuciach pracowników związanych z rozstaniem. Na bazie odpowiedzi udzielonych w ankiecie jako menadżer czy pracodawca możesz się dowiedzieć, z jakich powodów dochodzi do odejścia z firmy. Te cenne informacje warto następnie wykorzystać z myślą o zapobieganiu podobnym sytuacjom w przyszłości. Zleć nam wdrożenie programu i ułatw sobie offboarding HR!

Skontaktuj się z nami

Do tego modułu pasują: